• Czeski
  • Angielski
  • Francuski
  • Niemiecki
  • Polski
Imieniny: Borysa, Magdy i Marii-Magdaleny
poniedziałek, 25 maja 2020
Festiwal Podróżnika National Geographic
08.10.2019
Festiwal Podróżnika National Geographic

11-12.10.2019 r.

W ramach Festiwalu Podróżników National Geographic zapraszamy serdecznie na warsztaty zdobnicze, które poprowadzimy 11 października w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu oraz na aż 3 prelekcje w Starej Kopalni (12 października).

Plan prelekcji:


15.00 -16.30       Elżbieta Szumska i Małgorzata Szumska  „Podróż do korzeni  w dwóch odsłonach”
Matka, właścielka kopalni złota i córka przewodniczka, podróżniczka, we wspólnej prelekcji przedstawią historie wysiedlonych z Dolnego Śląska Niemców, oraz opowiedzą o  Polakach w Nowym Świecie.

16:45 -17:45       Szymon Nitka – Znajkraj „Z rowerem, w pociągu i po Europie – miesięczna podróż z biletem Interrail”
Czyli cztery rowerowe regiony w Europie, dwadzieścia podroży pociągami, tysiąc pokonanych kilometrów.
W rolach głównych wystąpią: Drezno i Kraina Łaby w niemieckiej Saksonii, trasa rowerowa Ennsradweg w Alpach austriackich, Południowy Tyrol we Włoszech oraz duet z Holandii – Fryzja i Morze Wattowe. Narratorem będzie Szymon Nitka – turysta rowerowy, bloger podróżniczy, współpracownik magazynu Rowertour i ambasador marki Kross

18:00-19:00       Aleksandra Świstow – Pojechana „Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin.”
Zabawne historie z życia Polki w jednym z największych miast Chin i opowieści z podróży po Państwie Środka: o obutych psach, podrabianym ryżu, układaniu się z duchami, przemycie mleka w proszku, targach matrymonialnych, tradycyjnym weselu i nowoczesnych zaręczynach, słodyczach nadziewanych pastą z czerwonej fasoli i o tym, co powinien zrobić każdy chiński prawdziwy mężczyzna. Aleksandra Świstow, autorka książki “Laowai w wielkim mieście”, opowiada o swoich potyczkach i niuansach chińskiej kultury z humorem i dystansem, zapraszając do wspólnej podróży po „kraju na końcu świata i nie z tego świata”. Podróży lokalnym zwyczajem bez trzymanki i czasem pod prąd.
 

Więcej na temat festiwalu: http://travelery.national-geographic.pl/festiwal-wroclaw

Archiwum wiadomości »
Prześlij zdjęcie, zgarnij nagrody
Go to airqualityapp Go to facebook Go to twitter